Уредник ФК Кул

07/11/2020

(ФОТО) Генерациите 2010 и 2011 одиграа контролни натпревари со екипата на Биџо

Денес на теренот на Локомотива ги одигравме првите контролни натпревари. Активни бевме со генерациите 2010 и 2011 кои за противник ја имаа екипата на Биџо од […]
07/11/2020

(Фотогалерија) Генерацијата 2005 зема „залет“, момците на Божиноски продолжуваат со тренинзи и подготовки

Помладите пионери продолжуваат со тренинзи и подготовки за новата натпреварувачка сезона. На теренот Локомотива во населбата Карпош 3 одржавме уште еден тренинг, па полека момците го […]
07/10/2020

Четири генерации на ФК Кул во претстојниов викенд ќе ги одиграат првите контролни натпревари

Претстојниов викенд, на теренот на Локомотива четири наши генерации ќе ги одиграат првите контролни натпревари. Активни ќе бидеме со генерациите 2006, 2009, 2010 и 2011 Наши […]
07/10/2020

(ВИДЕО) Националниот ТВ-сервис, МТВ гостин на ФК КУЛ

Добриот глас далеку се слуша, па така често на нашите активности имаме посета од ТВ-екипи кои сакаат да направат видео-приказна за нашата успешна работа. На гости […]