Уредник ФК Кул

04/11/2021

Со голот на Ивановски В. Дамјан од пенал, кадетите дојдоа до победа над Тетекс

Денес на теренот „Цементарница“ кадетите на ФК КУЛ, беа домаќини на тимот на ФК Тетекс 1953 од Тетово. Момците на Нурединоски дојдоа до победа со резултат  […]
04/09/2021

Пионерите сигурни, момците на Нурединоски ја продолжуваат борбата за првото место во лигата

До победа во рамките на 12.коло стигнаа и пионерите на Кул, кои денес славеа на гостувањето кај екипата на Тетекс 1953 Тетово. Конечниот резултат гласеше 1:3 […]
04/09/2021

Три бода на гостувањето кај Тетекс, помладите пионери стигнаа до нов триумф

Денес во Тетово, на игралиштете во с.Порој, својот натпревар од 12.коло го одиграа нашите помлади пионери кои стигнаа и до 12-сетата последователна победа. На гостувањете во […]
04/09/2021

Грозданова Меланија: КУЛ е клуб кој ми дава прилика да го остварам својот сон, најголема поддршка имам од семејството

ФК Кул веќе 13 и пол  години работи со млади таленти и создава идни фудбалски ѕвезди. Се работи напорно, со многу посветеност и енергија. Посебно инспиративна […]