Уредник ФК Кул

10/03/2021

Кадетите и младинците „тестираа“ со екипата на Македонија Ѓ.П

Денес, нашите кадети и младинци гостуваа во Ѓорче каде одиграа пријателски натпревари со екипата на Македонија Ѓ.П. И двата натпревари завршија со идентичен резултат во корист […]
10/02/2021

Пионерските екипи беа гости на Њу Старс и Драчево

Во текот на денешниот ден контролни натпревари одиграа нашите пионерски екипи. Пионерите гостуваа во Ѓорче кај екипата на Њу Старс, натпревар кој му припадна на домашниот […]
09/28/2021

(ФОТО) ФК КУЛ-Напредок генерација 2009

На стадионот „Локомотива“,  ФК КУЛ и тимот на ФК Напредок од Скопје одиграа пријателски дуел. Ова беше одличен натпревар во кој двата тима прикажаа добра и […]
09/28/2021

СРЕЌЕН 14-ТИ РОДЕНДЕН ФУДБАЛСКИ КЛУБ КУЛ

Помина уште една година, а нашиот клуб денес го прославува својот 14-ти роденден. Турбулентна година за младинскиот фудбал во Македонија, поради се уште актуелната ситуација со […]