Уредник ФК Кул

08/08/2020

(Фотогалерија) Тренинг на генерација 2007 под водство на Ѓорѓија Нешовски

Генерацијата 2007 продолжува со напорните тренинзи и подготовки во пресрет на новата натпреварувачка сезона. Вчера оваа генерација под водство на новиот предводник, Ѓорѓија Нешовски го одработија […]
08/07/2020

Највисоките победи за младинските екипи на ФК Кул во изминатата сезона, како и стрелците на головите

Во следниов текст ќе ги изнесеме највисоките победи и стрелците на головите за младинските екипи на ФК Кул, кои се натпреваруваа во лигата, во натпреварувачката сезона […]
08/06/2020

ФК Кул минатата година настапи на низа квалитетни турнири, еден од нив беше „Турнирот на Пријателство“ на кој генерација 2011 освои бронза

Минатата година настапивме на уште еден, во низата силни меѓународни турнири надвор од земјава. Со генерацијата 2011 успеавме да освоиме бронзен медал на 8.издание на „Турнирот […]
08/06/2020

(ВИДЕО) Потсетување, како за само две минути, помладите петлиња на ФК Кул го елиминираа Пелистер од националниот Куп

Денес ќе се потсетиме на уште еден интересен натпревар за нашиот фудбалски клуб. Се работи за дуел од 1/8 финалето на Купот на Македонија, кој го […]