Уредник ФК Кул

06/24/2020

Минатата сезона за само еден погодок, Александар Богданоски, не заврши на врвот на листата на најдобри стрелци во лигата

Во натпреварувачката сезона 2018/109, генерацијата 2005 на ФК Кул дебитираше во рамките на регионалната-скопска лига за помладите петлиња. Таа сезона имавме успешен настап со оглед дека […]
06/23/2020

Патот до финалето во Купот на помладите петлиња во 2019 година, таму „падна“ Вардар за прв трофеј во националниот Куп

Прв пат минатата година успеавме со една генерација да го подигнеме трофејот во Купот на Македонија. Тоа се случи со генерацијата 2005 на ФК Кул која […]
06/23/2020

Филип Стајковски: Атмосферата во клубот е прекрасна, верувавме дека ќе го освоиме првото место во лигата, тоа беше и нашата цел пред стартот на сезоната

Нашето ново интервју е со играч кој подолго време е во фудбалската школа Кул. Се работи за Филип Стајковски кој е дел од генерацијата на играчи […]
06/22/2020

Да се потсетиме, прв пат во сезоната 2016/17 со генерацијата 2003 започнавме да се натпреваруваме во регионалната-скопска лига

Прв пат во натпреварувачката сезона 2016/17 со една наша генерација започнавме да се натпреваруваме во рамките на втората регионална-скопска лига. Се работи за генерацијата 2003 на […]