Уредник ФК Кул

04/04/2021

Кадетите на КУЛ со победа се враќаат од Струга

Денес избраниците на Един Нурединоски, кадетскиот тим на ФК КУЛ гостуваше кај екипата на ФК Струга ТЛ во истоимениот град. На оваа средба дојдовме до победа […]
04/04/2021

(ФОТО) Родиќ ја имаше последната „смотра“ на своите пулени, пред интернационалниот ангажман

По завршувањето на вчерашните пионерски натпревари на „Цементарница“, Родиќ Никола, нашиот досегашен кондиционен тренер имаше последна средба со пулените. Момците од сите младински екипи се поздравија […]
04/04/2021

(Фотогалерија) Пионерите на КУЛ со пресврт до значајни 3.бода

Вчера, пионерите на ФК КУЛ   на стадионот „Цементарница“  беа домаќини на Струга ТЛ. На дуелот победивме со пресврт 2-1 (1-1) и дојдовме до важни три […]
04/03/2021

Пионерите на КУЛ покажаа карактер, по негатива победија со пресврт на дербито со Струга ТЛ

Пионерите на ФК КУЛ денес беа домаќини на Струга ТЛ. На дуелот кој се одигра на стадионот „Цементарница“ победивме со пресврт 2-1 (1-1), покажувајќи карактер. Нурединоски […]