Уредник ФК Кул

05/28/2022

Бод за младинците во Тетово, кадетите поразени од екипата на Шкендија

Денес, во рамките на последното 26.коло во младите фудбалски лиги, нашите кадети и младинците гостуваа во Тетово кај екипата на Шкендија. Кадетите на Кул беа неочекувано […]
05/28/2022

Пионерите без бодови од средбата со Шкендија

Пионерите на ФК КУЛ во последното коло од лигата денес на „Цементарница“ ја пречекаа екипата на Шкендија од Тетово. Гостинот дојде до бодови на оваа средба […]
05/28/2022

Половичен успех за „петлињата“ на Кул, на натпреварите против Њу Старс во Регионалната Лига

Денес на теренот со вештачка трева во Ѓорче, своите натпревари од 9.коло во Регионалната-Скопска Лига ги одиграа генерациите 2007 и 2008. Помладите петлиња на Кул стигнаа […]
05/28/2022

Висока победа на помладите пионери над Шкендија

Помладите пионери денес го одиграаа последното 26. коло од Супер лигата, ФК КУЛ во истото беше домаќин на Шкендија. Нашите момци дојдоа до убедлива победа со […]