Уредник ФК Кул

05/28/2023

Шампиониии.. КАДЕТИТЕ НА КУЛ ДОЈДОА ДО ПЕХАРОТ

🏆🆒КУЛ шампииииионееее… Кадетите на КУЛ се шампиони на Македонија🏟️👍на коло пред крајот со победата над Шкендија дојдовме до пехарот… 💙💙💙💙Победата дојде со резултат 3:1. Кул: Јосифов […]
05/27/2023

Пионерите на „крилјата“ на Диковски победија во Тетово, помладите пионери поразени од Шкендија

Денес, со пионерските екипи гостувавме кај екипата на Шкендија, на натпревари од претпоследното коло во Супер Лигата. Помладите пионери беа поразени со резултат 5:1. По само […]
05/26/2023

Претпоследно коло во Супер Лигата, КУЛ на „мегдан“ со Шкендија

Претстојниов викенд на програмата е претпоследното коло во Супер Лигата, во кое за противник ќе ја имаме екипата на Шкендија. Пионерските екипи во сабота гостуваат во […]
05/24/2023

(Фотогалерија) ФК КУЛ – ФК Милано (помлади пионери)

Фотогалерија од натпреварот на помладите пионери против екипата на Милано.