Уредник ФК Кул

02/23/2023

КУЛ со нови три генерации ќе се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Пирин Куп“

Во периодот од 27.02-03.03 уште три наши екипи ќе се натпреваруваат на силниот меѓународен турнир во Сандански (Бугарија). Нашиот клуб ќе земе учество со генерациите 2011, […]
02/23/2023

Второ пролетно коло во Детската Лига на ФФМ

Претстојниов викенд на програмата е 2.пролетно коло во Детската Лига на ФФМ, за генерациите 2010, 2011, 2012 и 2013. Распоред на натпревари за сабота (25.02) Генерација […]
02/17/2023

Четврто место за генерација 2009 на меѓународниот турнир во Сандански

Нашите екипи завршија со настапите на меѓународниот турнир „Пирин Куп“ кој се одржува во Сандански (Бугарија). Генерацијата 2009 го освои 4.место на турнирот, откако попладнево загуби […]
02/16/2023

Претстојниов викенд стартува пролетниот дел во Детската Лига на ФФМ

За претстојниов викенд е закажан стартот на пролетниот дел од сезоната во Детската Лига на ФФМ. Со натпревари ќе започнат генерациите од 2010-2013. Распоред на натпревари […]