Уредник ФК Кул

02/13/2023

Генерациите 2007, 2008 и 2009 ќе се натпреваруваат на меѓународниот турнир „Пирин Куп“

Генерациите 2007, 2008 и 2009 во периодот од 14-18.февруари ќе се натпреваруваат на меѓународниот турнир „Пирин Куп“ кој се одржува во Сандански (Бугарија). Веќе се познати […]
02/04/2023

Пријателските натпревари на кадетите и младинците против Македонија Ѓ.П завршија со нерешен резултат

Денес на теренот во Ѓорче, своите први контролни натпревари годинава ги одиграа нашите кадети и младинци, кои за противник ја имаа екипата на Македонија Ѓ.П. Двата […]
01/08/2023

Преглед на остварените резултати за младинците во есенскиот дел

Со 9 освоени бодови од 10 одиграни натпревари, нашите младинци се наоѓаат на деветтото место на табелата во младинската Супер Лига. Избраниците на Драган Стефановски остварија […]
01/06/2023

Пласман во најдобрите осум екипи во Купот, двајца играчи со ист број на голови за кадетите во лигата

Кадетите одиграа 10 натпревари во есенскиот дел од сезоната, со оглед дека последното коло на домашен терен против екипата на Работнички се одложи. Оваа генерација се […]