Уредник ФК Кул

07/29/2020

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Генерациите 2003 и 2004 работат под „полна пареа“

Генерациите 2003 и 2004 на ФК Кул под водство на Един Нурединоски продолжуваат со тренинзи и подготовките за новата натпреварувачка сезона. После пауза од четири месеци […]
07/27/2020

Јован Митревски: Со мојот тим го дадовме максимумот на секој натпревар и заслужено завршивме на првото место во лигата

Јован Митревски е дел од фудбалската школа на Кул. Настапува за генерацијата на играчи родени 2004 година, која изминатава сезона се натпреваруваше во рамките на третата […]
07/27/2020

Генерациите 2003 и 2004 на ФК Кул одиграа меѓусебна „контролка“, која заврши со резултатска симетрија

Вчера, недела  попладне,  на теренот на Цементарница, меѓусебен контролен натпревар одиграа генерациите 2003 и 2004  на Фудбалскиот клуб  Кул. Дуелот кој имаше две  полувремиња по 30 […]
07/25/2020

Андреј Николовски: Кул е еден од ретките клубови во нашата држава кој е одлично организиран, имам голема желба да станам успешен фудбалер

Следното наше интервју е со играч кој настапува во генерацијата 2008 на ФК Кул. Се работи за Андреј Николовски кој веќе шестта година е дел од […]