Уредник ФК Кул

04/06/2023

Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

За претстојниов викенд ни следат нови натпревари во Детската Лига на ФФМ. Распоред на натпревари за сабота (08.04) Генерација 2010 Кул – Грозданоски 1 08:30 Генерација […]
04/05/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Парк ( генерација 2008)

Фотогалерија од натпреварот во Регионалната Скопска Лига кај повозрасните петлиња. На Цементарница, нашите млади надежи стигнаа до победа со резултат 6:0 во соочувањето со екипата на […]
04/04/2023

Матеј Ивановски: КУЛ е едно големо семејство, очекувам мојот тим да продолжи со успеси и да биде Шампион

Генерацијата 2009 е една од најнадежните екипи во нашиот клуб, екипа која минатата година се закити со сребрениот медал во Детската Лига на ФФМ и за […]
04/04/2023

(ТАБЕЛИ) Кадетите на само три бода минус од лидерот во лигата, пионерите на средина во својата конкуренција

После одигрување на 15.коло правиме преглед на табелите во Супер Лигата. Нашиот клуб најдобро котира со кадетите кои се на само три бода минус од лидерот […]