Уредник ФК Кул

05/31/2022

(ТАБЕЛИ) Пионерите се наша најдобра пласирана екипа, солидна сезона и за нашите останати генерации

Нашиот клуб во дебитантската сезона во најквалитетната младинска Супер Лига успеа да обезбеди опстанок и во следната сезона ќе биде дел од ова натпреварување. Изминатиов викенд […]
05/30/2022

Се комплетираше последното 26.коло во најквалитетната младинска Супер лига

Финишираше сезоната во најсилната младинска Супер Лига, изминатиов викенд се одигра и последното 26.коло во кое нашиот клуб одигра натпревари против екипата на Шкендија. На четири […]
05/28/2022

ШАМПИОНИ!!! ЖФК КУЛ ВЛЕЗЕ ВО 1.ЛИГА КАКО ЛИДЕР, СОВЛАДАНА И ПОБЕДА ВАЛАНДОВО

Нашите девојки од сениорскиот тим на ЖФК КУЛ, попладнево на стадионот  „Цементарница“ ја совладаа екипата на ЖРК Победа Валандово и како првопласирани во втората лига влегуваат во најквалитетната конкуренција […]
05/28/2022

Бод за младинците во Тетово, кадетите поразени од екипата на Шкендија

Денес, во рамките на последното 26.коло во младите фудбалски лиги, нашите кадети и младинците гостуваа во Тетово кај екипата на Шкендија. Кадетите на Кул беа неочекувано […]