Уредник ФК Кул

06/27/2020

Играчите со најголема минутажа, во сите четири младински екипи на ФК Кул

Во следниов наш тект ќе ги изнесеме играчите, кои имаа најголема минутажа сезонава во младинските фудбалски лиги. Ќе започнеме со помладите петлиња ( генерација 2006), а […]
06/27/2020

Дали тоа беше најдоброто полувреме, Кул за само 30 минути му даде шест голови на Вардар, во дербито на регионалната-скопска лига

Со нетрпение ги очекуваме подготовките и натпреварите за новата натпреварувачка сезона, а преку нашиот веб сајт ќе се обидуваме да ве потсетиме на најдобрите моменти за […]
06/26/2020

Лука Миленковиќ: Ако би требало повторно да одлучувам каде да тренирам, без размислување тоа би било во ФК Кул

Нашето следно интервју е повторно со играч, кој има долг стаж во фудбалскиот клуб Кул. Се работи за Лука Миленковиќ, кој го брани голот на генерацијата […]
06/25/2020

Ретроспектива на дебитантската сезона 2017/18 во регионалната-скопска лига за помладите петлиња на ФК Кул

Во период кога нема тренинзи и натпревари, кои со нетрпение ги очекуваме, преку нашиот бев сајт ќе ве известуваме и за актуелности кои се поврзани од […]