Уредник ФК Кул

10/23/2022

Пионерите без бодови од дуелот со Победа

Пионери на КУЛ, денес гостуваа кај тимот на ФК Победа во Прилеп на дуел од 6.коло во Супер лигата.  Домашниот тим дојде до три бода, единствени […]
10/23/2022

Со неверојатен пресврт и три гола во 5.минути, помладите пионери ја совладаа Победа во Прилеп

Помладите пионери на КУЛ, денес гостуваа кај тимот на ФК Победа во Прилеп на дуел од 6.коло во Супер лигата. Со неверојатен пресврт во последните минути […]
10/22/2022

КУЛ генерација 2008 и Шкендија одиграа 0:0

Во рамки на 4.коло од Скопската регионална лига, ФК КУЛ генерација 2008 попладнево беше домаќин на ФК Шкендија. На оваа средба  како и кај помладите екипи […]
10/22/2022

ФК КУЛ и Шкендија одиграа реми во дуелот од Регионалната лига кај генерација 2009

Денес, во 4.коло од регионалната лига на домашен терен, ФК КУЛ генерација 2009 ја пречека екипата на Шкендија од Тетово. Оваа средба заврши со почетниот резултат […]