Уредник ФК Кул

06/06/2021

(Фотогалерија) КУЛ-ФК Рудар Јуниор генерација 2010

Завчера, на нашиот стадион „Цементарница“  со тимот на ФК КУЛ  генерација 2010 бевме домаќини на пријателите од  ФК Рудар Јуниор. Момците на Мики Тодоровски одиграа контролен-натпревар со гостинот од […]
06/06/2021

(ФОТО) ЖФК КУЛ триумфално против Железарец на турнирот „Железара 2021“

Вчера,  натпревар одиграа девојките на КУЛ,  во 2.коло од  турнирот „Железара 2021“. За противник го имавме тимот на ЖФК Железарец. Супер натпревар ни приредија и двете екипи, на […]
06/05/2021

ЖФК КУЛ со висока победа на турнирот „Железара 2021“

Попладнево одличен натпревар одиграа девојките на КУЛ,  во 2.коло од  турнирот „Железара 2021“. За противник го имавме тимот на ЖФК Железарец. Супер натпревар ни приредија и […]
06/05/2021

Генерација 2003/04 на Кул и Њу Старс одиграа пријателски натпревар

Денес на „Цементарница“ пријателски натпревар одигра генерацијата на Кул составена од играчи родени 2003/04 година. Наш противник беше тимот на Њу Старс, против кој одигравме добар […]