Уредник ФК Кул

09/05/2022

(Фотогалерија) Македонската женска А-селекција тренираше на „Цементарница“

По победата над Летонија, избраничките на селекорот Изов Кирил, девојките од А-селекцијата на Република Македонија се подготвуваа за следниот тежок натпревар. Македонските фудбалерки ги очекува тешко […]
09/04/2022

Капитенот на Македонија, Андонова: „Цементарница“ ни овозможува врвни услови за тренирање, драго ми е што КУЛ е прволигаш

Изминатите неколку дена по победата над Летонија, избраничките на селекорот Изов Кирил, девојките од А-селекцијата на Република Македонија се подготвуваа за следнот тежок натпревар. Македонските фудбалкерки […]
09/03/2022

Кадетите пропуштија „брдо“ шанси за погодок во Тетово

Кадетите на ФК КУЛ беа минимално поразени на пријателска средба од Шкендија во Тетово, момците на Стефановски-Гаге има повеќе игра во поле и далеку повеќе шанси, […]
09/03/2022

Шкендија подобра на пионерската средба

Пионерите на КУЛ, денес одиграа пријателски дуел, тие гостуваа кај тимот на ФК Шкендија. Избраниците на Сашо Јанев на оваа „контролка“ која се одигра во Тетово, […]