Уредник ФК Кул

03/12/2021

Продолжува победничката серија за помладите пионери, три бода и во дуелот со Борец 1919

Помладите пионери на Кул стигнаа и до осмиот последователен триумф сезонава во лигата. Денес на „Локомотива“ нашите млади надежи беа домаќини на екипата на Борец 1919, […]
03/12/2021

Пријателски натпревари за екипите на Кул

Утре, (13.03.2021) во „Арената Кул“ во балонот во населбата Кисела Вода се закажани пријателски натпревари за нашите екипи. Ви го претставуваме распоредот на одигрување на истите: […]
03/11/2021

Најава за натпреварите од 8.коло против екипата на ФК Борец 1919

Екипата на Борец 1919 е противникот за младинските екипи на Кул во рамките на 8.коло. Утре (12.03.2021) пионерските екипи се домаќини на теренот на „Локомотива“ на […]
03/10/2021

Пласман на нашите екипи после 7 одиграни кола во младинските лиги

Нашите екипи го одиграа првото пролетно коло, во кое за противник ја имаа екипата на Беласица. На четири одиграни натпревари со овој противник забележавме три победи […]