Уредник ФК Кул

08/06/2020

(ВИДЕО) Потсетување, како за само две минути, помладите петлиња на ФК Кул го елиминираа Пелистер од националниот Куп

Денес ќе се потсетиме на уште еден интересен натпревар за нашиот фудбалски клуб. Се работи за дуел од 1/8 финалето на Купот на Македонија, кој го […]
08/05/2020

Минатата година, повозрасните петлиња на Кул високо го победија Вардар, таа сезона бевме рамноправни противници на Работнички и Шкендија

Продолжуваме преку нашиот бев сајт да се потсетуваме на добрите моменти, но и на најголемите победи кои ги има остварено нашиот фудбалски клуб. Еден таков висок […]
08/01/2020

Максим Бундалески: Во новата сезона сакаме да се избориме за пласман во најдобрата супер лига, а понатаму и да го донесеме Кул до врвот на Македонскиот фудбал

Нашата фудбалска школа во своите 13 години постоење, полека, но сигурно го трасираше патот кон успесите. Создаваше талентирани дечиња, кои како одминуваа годините стануваа носители во […]
07/31/2020

Слободни денови за сите екипи на ФК Кул, во вторник се враќаме на тренинзи

По повод, големиот државен празник, 2.август, известуваме дека сите генерации на ФК Кул во претстојниве четири дена се ослободени од тренинзи, односно ќе имаат слободни денови. […]