Уредник ФК Кул

11/06/2020

Пријателски натпревари против екипите на Тефејуз и Шкендија

Во сабота неколку наши генерации ќе одиграат пријателски натпревари со екипата на Тефејуз, додека генерациите 2008 и 2009 ќе гостуваат во Тетово кај екипата на Шкендија. […]
11/06/2020

Претстојниов викенд ќе се одигра 2.коло во младинските лиги, противник е екипата на Струга Трим Лум

За претстојниов викенд е закажано 2.коло во младинските фудбалски лиги, откако истото беше одложено минатиот викенд. Екипите на Кул ги очекуваат натпревари против тимот на Струга […]
11/04/2020

Дамјан Ивановски: Во Кул доживеав многу убави спомени, клубот го краси голема професионалност и сплотеност

Следното наше интервју е со играч кој настапува за кадетскиот состав. Се работи за Дамјан Ивановски, на кој прв клуб му е токму Кул. Веќе шест […]
11/02/2020

(Фотогалерија) Кадетите и младинците на КУЛ одиграа меѓусебен контролен натпревар

Поради одложување на колото во младинските лиги, кадетите и младинците на Кул одиграа меѓусебен пријателски натпревар. Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од натгпреварот кој се одигра […]