Уредник ФК Кул

09/15/2022

Кирил Изов: Истатов Кул нема да игра епизодна улога во ПЖФЛ, на секој натпревар ќе влегуваме со цел да освоиме три бода

Претстојниов викенд стартува новата етапа во женскиот фудбал за екипата на Истатов Кул, која ќе го има својот прв натпревар во рамките на првата женска фудбалска […]
09/15/2022

Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

Не очекува ново коло во Детската Лига на ФФМ, за викендов кој следи. На терените на ФФМ, активни ќе бидат генерациите 2010, 2011, 2013, 2014 и […]
09/15/2022

Драган Стефановски: Сигурен сум дека можеме да го повториме успехот од минатата сезона, дури и да одиме чекор понапред

Со натпреварите против екипата на Вардар, во сабота стартува новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Кул ќе ја игра својата втора сезона во најсилната Супер […]
09/13/2022

Стартува младинската Супер Лига, распоред на натпревари за нашиот клуб кој втора сезона ќе биде дел од најсилната конкуренција

Од претстојниов викенд и официјално стартува натпреварувачката сезона 2022/23 во младинската Супер Лига. За разлика од минатата, сезонава во најсилната младинска лига ќе се натпреваруваат вкупно […]