Уредник ФК Кул

03/04/2022

КУЛ против Скопје, во рамките на 12.првенствено коло

Во рамките на 12.првенствено коло нашиот клуб за противник го има тимот на Скопје. Во сабота (05.03), пионерските екипи се домаќини на Скопје. Натпреварите ќе се […]
03/03/2022

После пауза од две години се враќаат натпреварите во „Детската Лига на ФФМ“

После пауза од две години, се „рестартира„ Детската Лига која е во организација на ФФМ. Цели две години не беше активно ова натпреварување поради пандемијата со […]
03/02/2022

(ТАБЕЛИ) Кадетите и младинците имаат еднаков број на освоени бодови, највисоко котираат пионерите

Се одигра првото пролетно коло во младинската Супер Лига, во кое за противник ја имавме екипата на Брегалница. Помладите пионери стигнаа до првата победа сезонава, додека […]
02/28/2022

Освоени 7 бодови на натпреварите со Брегалница, комплетни резултати од 11.коло

Стартуваше пролетниот дел во младинските лиги, во рамките на 11 коло нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Брегалница. Остваривме позитивен скор на натпреварите со […]