Уредник ФК Кул

04/29/2022

Победа од Прилеп е следен противник

Следуваат натпреварите од 21.младинско коло за нашиот клуб, кој за противник ја има екипата на Победа од Прилеп. Во сабота (30.04) на Цементарница сме домаќини со […]
04/28/2022

Помладите и повозрасни „петлиња“ на Кул на „мегдан“ со Работнички

Претстојниов викенд на програмата се натпреварите од 5.коло во Регионалната Скопска Лига. Генерациите 2007 и 2008 ќе гостуваат кај екипата на Работнички. Натпреварите се закажани да […]
04/28/2022

Распоред на натпревари за новото коло во Детската Лига на ФФМ

После пауза од една недела поради велигденските празници, од претстојниов викенд се враќаат натпреварите во Детската Лига на ФФМ. Нашиот клуб ќе биде активен со сите […]
04/27/2022

Здравески донесе три бода за младинците, кадетите одиграа со нерешен резултат, на натпреварите со Пелистер

Денес на Цементарница се одиграа натпреварите од 20.коло во кадетската и младинската Супер Лига, против екипата на Пелистер. Нашите кадети освоија бод, додека младинците успеаа да […]