Уредник ФК Кул

11/04/2021

(Фотогалерија) Генерација 2008 стигна до победа против Шкупи

Изминатиов викенд контролен натпревар одигра генерацијата 2008. Противник ни беше екипата на Шкупи, а нашите млади надежи на крајот излегоа како победници. Погледнете ја фотогалеријата од […]
11/03/2021

(Фотогалерија) Со победа започна првенството за кадетките на ЖФК Кул

Женската кадетска екипа на Кул со победа ја стартуваше сезоната. Избраничките на Тања Крстовска во рамките на првото коло на домашен терен ја победија екипата на […]
11/02/2021

Се комплетираше и 2.коло во младинските лиги

Се одигра и 2.коло во младинските категории, во кое Кул за противник ја имаше екипата на Вардар. Одигравме четири натпревари со овој силен противник, на кои […]
11/02/2021

Фотогалерија од натпреварот на Кул и Вардар, во младинската Супер Лига

Во рамките на 2.првенствено коло, младинците на Кул беа домаќини на екипата на Вардар. Натпреварот кој се одигра на Цементарница заврши во корист на противникот кој […]