Уредник ФК Кул

04/09/2023

Порази за пионерските екипи на гостувањето во Битола

Пионерските екипи се поразени на натпреварите од 16.коло во Супер Лигата, на гостувањето кај екипата на Пелистер. Двата натпревари завршија со идентичен резултат од 3:0. Помладите […]
04/08/2023

Убедлива победа за младинците на натпревар од 16.коло против екипата на Пелистер

Младинците стигнаа до убедлива победа на денешниот натпревар од 16.коло во Супер Лигата против екипата на Пелистер со резултат 4:1 (2:0). Тренерот Стефановски стартуваше со следниве […]
04/08/2023

На Цементарница „падна“ и Пелистер, кадетите на Кул се нови лидери во кадетската Супер Лига

Кадетите стигнаа до уште една победа во рамките на кадетската Супер Лига. Денес на Цементарница, во рамките на 16 коло нашите млади надежи беа подобри од […]
04/07/2023

Кадетите и младинците се домаќини на Пелистер, пионерските екипи гостуваат во Битола

Во рамките на 16.коло во Супер Лигата, за противник ја имаме екипата на Пелистер. Во сабота (08.04) на Цементарница сме домаќини со кадетите и младинците на […]