Уредник ФК Кул

07/12/2020

Успешен контролен дуел за генерација 2009, избраниците на Нешовски до убедлива победа против Скупи

Одличен натпревар одигравме со генерацијата 2009 која ја совлада екипата на Скупи. Утрово на теренот на Локомотива, нашите млади надежи во контролен меч убедливо го победија […]
07/12/2020

ФК Кул со генерацијата 2006 одигра пријателски меч против екипата на Скупи

Некомплетната генерација 2006 на ФК Кул денес го одигра својот прв контролен натпревар. На теренот на Локомотива во населбата Карпош 3, имавме пријателски натпревар со екипата […]
07/12/2020

Марко Блажовски: Лојалноста и успесите беа пресудни моменти при одлуката да останам во Кул

Следното наше интервју е со играч кој е дел од генерацијата 2007, екипа која во новата сезона ќе дебитира во рамките на регионалната-скопска лига за помлади […]
07/12/2020

(Фотогалерија) Пријателски натпревари за ФК Кул генерација 2010 и 2011 против Биџо

Во текот на вчерашниот ден две наши генерации ги одиграа првите контролни натпревари. На теренот на Локомотива, генерациите 2010 и 2011 се сретнаа со екипата на […]