Уредник ФК Кул

09/12/2020

„Дожд“ од голови во Ѓорче, убедливи победи за генерациите 2009 и 2010 на ФК КУЛ во дуелите со Њу Старс

Вечерва на теренот во Ѓорче, пријателски натпревари против екипата на Њу Старс одиграа генерациите 2009 и 2010 на ФК Кул. Доминантни победи за нашите млади надежи […]
09/12/2020

Кадетите на ФК КУЛ подобри од пионерите на Вардар

Кадетите на ФК Кул денес на теренот „Локомотива“ во населбата Карпош 3 одиграа пријателски натпревар против пионерите на Вардар. Поуспешни беа нашите млади надежи кои славеа […]
09/11/2020

Нови пријателски натпревари за ФК КУЛ, три различни противници за нашите генерации

Претстојниов викенд не очекуваат нови контролни натпревари. Наши противници ќе бидат екипите на Вардар, Њу Старс и Отоман, со кој ќе одиграме пријателски натпревари. Термините и […]
09/10/2020

(ФОТО) Младите фудбалерки на КУЛ го остварија својот сон, селекторот на САД им го покажа патот кон успехот

Талентираните фудбалерки на Кул денес го остварија својот сон, имаа можност да поразговараат, фотографираат и слушнат совети од селекторот на женската репрезентација на САД, која е […]