Уредник ФК Кул

07/08/2020

(ВИДЕО) Репортажа од еден тренинг на ФК Кул

Во продолжение ви носиме ново видео на нашиот „јутуб-канал“. Станува збор за репортажа од еден тренинг на ФК Кул, кога на гости ни беше ТВ-екипата на […]
07/08/2020

Кул го има третиот најдобар стрелец во пионерската лига, Стефан Здравески и Леонид Стојчевски во ТОП-5

Генерацијата 2003 која за прв пат се натпреваруваше во рамките на третата лига, успеа да заврши на првото место, иако сезоната не го дочека својот крај. […]
07/07/2020

Статистика за генерациите на ФК Кул кои беа дел од младинските лиги, во кои периоди од натпреварите постигнувавме најмногу голови

Во следниов текст ќе се позанимавме со статистиката на нашите генерации, кои изминатава сезона се натпреваруваа во младинските фудбалски лиги, а се однесува до периодите во […]
07/06/2020

(ВИДЕО) Репортажа од меѓународниот турнир „Кул Куп 2019“

Изминатата есен, се одржа петтиот по ред Меѓународен турнир во фудбал кој го организира нашиот клуб. „Кул Купот-2019“  се играше на терените на Цементарница и „Арена […]