Уредник ФК Кул

01/05/2023

Како помина полусезоната за пионерите на Кул

Пионерите се пласирани на 9.место после одигрување на есенскиот дел од сезоната во рамките на пионерската Супер Лига. Оваа екипа освои 13 бодови, или имаше 4 […]
01/04/2023

Солидна полусезона за помладите пионери во лигата, обезбеден и пласман во следната фаза од Купот

Во наредниов период ќе направиме преглед на есенскиот дел за сите наши четири екипи кои се дел од најсилната Супер Лига. Генерацијата 2007 ја игра својата […]
12/24/2022

Полуфинале за генерација 2013 на турнирот во Бутел, три убедливи победи за избраниците на Пешевски за прво место во групата

Генерацијата 2013 се пласираше во полуфиналето на турнирот кој го организира фудбалскиот клуб Бутел. Денес во спортската сала „Антон Димитров“ се играа натпреварите во групната фаза, […]
12/22/2022

Генерацијата 2013 ќе се натпреварува на новогодишен турнир во организација на ФК Бутел

Генерацијата 2013 на Кул ќе се натпреварува на уште еден новогодишен турнир, овој пат во организација на ФК Бутел. Избраниците на Дарко Пешевски се наоѓаат во […]