Уредник ФК Кул

03/28/2021

Голема победа за младинците, три бода во дербито со Скопје

Младинците на Кул стигнаа до голема победа. Во рамките на 10.коло, на стадионот на „Цементарница“ нашите момци високо со 3:0 го победија тимот на Скопје. Тренерот […]
03/28/2021

Продолжува серијата на победи за кадетите, Кул подобар во дуелот со Скопје

Кадетите на Кул стигнаа до десеттата последователна победа во лигата. На „Цементарница“ нашите надежи беа подобри од екипата на Скопје. Конечниот резултат гласеше 4:2 (1:0). Тренерот […]
03/27/2021

Генерациите 2009 и 2010 имаа пријателски дуели со Драчево Јуниор

Денес активни со контролни натпревари беа и генерациите родени 2009 и 2010 година. Нашите млади надежи на теренот на „Локомотива“ имаа дуели со врсниците од екипата […]
03/27/2021

Генерација 2006 одигра пријателски натпревар со Драчево Јуниор

Утрово на теренот на „Локомотива“ пријателски натпревар одигра генерацијата 2006 која за противник го имаше тимот на Драчево Јуниор. На натпревар со многу голови како подобар […]