Уредник ФК Кул

04/18/2022

Преглед на резултати од одиграното 19.коло во младинските лиги

Се одигра и 19.младинско коло во кое за противник ја имавме екипата на Академија Пандев. Помладите пионери беа единствените кои успеаа на крајот да излезат како […]
04/18/2022

(Фотогалерија) ФК КУЛ (2007) – ФК Шкендија

Повозрасните петлиња на Кул беа поразени на натпревар од 4.коло во Регионалната Скопска Лига. На Цементарница бевме домаќини на екипата на Шкендија, која не победи со […]
04/17/2022

Пионерите на КУЛ одиграа реми со А.Пандев

Пионерите на ФК КУЛ денес ја пречекаа екипата на Академија Пандев од Струмица. На натпреварот кој се одигра на стадионот „Цементарница“ дојдовме до реми 2-2 (1-0). […]
04/17/2022

Победа по пресврт за помладите пионери на КУЛ против А.Пандев

Денес на „Цементарница“ помладите пионери на КУЛ ја пречека екипата на ФК Академија Пандев. Нашите момци успеаа да дојдат до победа со пресврт на оваа средба, […]