Уредник ФК Кул

08/24/2020

(Фотогалерија) Тренинг со нашите најмлади членови

Тренерот Мики Тодоровски, на теренот „Локомотива“ одржа тренинг со мешана група на дечиња, родени 2011/12/13/14 година. Тоа се нашите најмлади членови, а нивните насмевки се мотивација […]
08/24/2020

Повозрасните петлиња и помладите пионери на Кул утре патуваат за Куманово, каде ќе одиграат контролни мечеви со Милано

Генерациите 2005 и 2006 на фудбалскиот клуб Кул во текот на утрешниот ден ќе одиграат пријателски натпревари. Нашите екипи ќе патуваат во Куманово, каде ќе одиграат […]
08/23/2020

На натпревар со 13 голови, генерација 2010 на ФК Кул го победи тимот на Карев

Утрово на теренот „Локомотива“ интересен натпревар со голем број на постигнати голови, одиграа генерациите 2010 на ФК Кул и Карев. Поуспешни беа нашите млади надежи, кои […]
08/23/2020

Победа на ФК Кул генерација 2011 на тест-мечот со ФК Карев

Утрово на теренот „Локомотива“ во Карпош-3, ФК Кул генерација 2011 одигра пријателски дуел со екипата на ФК Карев. Момците на Мики Тодоровски дојдоа до победа со […]