Уредник ФК Кул

04/22/2021

ЖФК КУЛ со Крстовска Тања на клупата, помошникот во А-селекцијата и поранешната мак.репрезентативка

ФК КУЛ е фудбалска школа која создава иднина за македонскиот клупски и репрезентативен фудбал. Вложуваме многу во нашите надежи: време, енергија,  љубов и посветеност. Покрај машките […]
04/21/2021

Табели во младинските лиги после комплетирање на 13.коло

Фудбалскиот клуб Кул имаше одлично 13.во кое освоија максимални 12 бодови на натпреварите со екипата на Тиквеш од Кавадарци. Помладите пионери и кадетите сигурно ќе завршат […]
04/20/2021

(Фотогалерија) Младинците убедливи на дуелот со Тиквеш

Викендов, избраниците на Един  Нурединоски, младинците на ФК КУЛ се вратија на победите. На дуелот од 13.коло кој се играше  на Стадионот  „Цементарница“ високо го совладаа младинскиот тим […]
04/19/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ дојде до 13/13 во кадетската лига, „падна“ и Тиквеш

Вчера, на стадионот „Цементарница“ , кадетите на ФК КУЛ  беа домаќини на  тимот на ГФК Тиквеш 1930. На тој дуел избраниците на Нурединоски дојдоа до минимална […]