Уредник ФК Кул

11/14/2020

Пионерите се вратија на победите, момците на Нурединоски со три бода во дуелот со тетовчани

Во рамките на 3.коло од втората пионерска лига, екипата на Кул на домашен терен успеа да излезе како победник во дуелот со екипата на Лабуништа 2011 […]
11/14/2020

Нова убедлива победа за пом.пионери, избраниците на Божиноски подобри од екипата на Лабуништа 2011 Тетово

Помладите пионери на Кул стигнаа и до третиот последователен триумф сезонава во рамките на помладата пионерска лига. Денес на теренот „Цементарница“ нашите надежи убедливо со резултат […]
11/14/2020

Минимална победа на ФК КУЛ генерација 2012 на „контролката“ со Сарај

Денес во Балонот Кисела Вода, се одигра тест-напревар помеѓу ФК КУЛ генерација 2012 предводена од Мики Тодоровски и тимот на ФК Сарај. Одличен дуел со многу […]
11/13/2020

Распоред на контролни натпревари за младите надежи на ФК Кул

Младите надежи на ФК Кул ќе одиграат контролни натпревари со екипите на Милано, Тефејуз и Сарај, додека некои екипи ќе одиграат и меѓусебни тренинг натпревари: Распоред […]