Уредник ФК Кул

03/06/2021

Победнички старт на пролетниот дел за младинците на Кул

Младинците на Кул со триумф го отворија пролетниот дел од сезоната во младинските лиги. Момците на Един Нурединоски до победа стигнаа во дуелот со Беласица, изразена […]
03/06/2021

Сигурна победа за кадетите на Кул, на стартот од пролетниот дел совладана екипата на Беласица

Кадетите на Кул со триумф го отворија пролетниот дел од сезоната во втората кадетска лига. Денес на теренот на „Локомотива“ нашите надежи беа подобри од екипата […]
03/06/2021

КУЛ генерација 2007 со високи 0:3 го совлада ФК Вардар

ФК КУЛ со својата генерација 2007 денес гостуваше кај тимот на ФК Вардар на нивниот терен при тренинг кампот на црвено-црните. Момците на Никола Карчев дојдоа […]
03/05/2021

Распоред на контролни натпревари за претстојниов викенд

Нови контролни натпревари за младите екипи на Кул, кои ќе се одиграат за претстојниов викенд. Распоред на натпревари кои ќе се одиграат во сабота (06.03.2021) ФК […]