Уредник ФК Кул

05/17/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ-Вардар генерација 2007

Викендов на стадионот „Цементарница“  нашата селекција генерација 2007 ја пречека екипата на ФК Вардар. Одличен меч одиграа тимот на ФК КУЛ предводен од Карчев и гостинот на оваа средба, во продолжение […]
05/16/2021

Генерациите 2003 и 2006 одиграа контролни натпревари со екипата на Македонија Ѓ.П

Генерациите 2003 и 2006 на Кул одиграа пријателски натревари против екипата на Македонија Ѓ.П на гостински терен. Генерацијата 2006 под водство на Саше Божиноски минимално со […]
05/16/2021

(Фотогалерија) Кул генерација 2010 ја нагости Форца

ФК КУЛ генерација родени 2010 на теренот Локомотива ја пречекаа екипата на Форца. Момците на Мики Тодоровски и Џипунов Дани  одиграа одличен дуел, доста борбен, со желба […]
05/15/2021

(ФОТО) Генерациите 2009 и 2010 одиграа пријателски натпревари со екипата на Њу Старс

Денес на теренот на Локомотива, нашиот клуб одигра два пријателски натпревари со екипата на Њу Старс. Активни беа генерациите 2009 и 2010 кои одиграа одлични натпревари. […]