Уредник ФК Кул

07/16/2020

Генерацијата 2012 на ФК Кул ја одигра својата дебитантска сезона во лигата и зема учество на еден турнир

Генерацијата 2012 на ФК Кул предводена од Мирослав Тодоровски ја имаше својата дебитантска сезона во детската лига, која не го дочека својот крај. Во сезоната 2019/20 […]
07/16/2020

Ретроспектива на сезоната 2019/20 за генерација 2009 на ФК Кул, нашите млади надежи освоија два златни медали од настапите на турнирите

Во следниот текст ќе направиме ретроспектива на сезоната 2019/20 за генерацијата 2009 на ФК Кул. Во детската лига се натпреварувавме со три екипи, прв пат со […]
07/15/2020

Два златни и еден сребрен медал за момчињата од генерација 2010 во сезоната 2019/20

Следува ретроспектива на натпреварувачката сезона 2019/20 и за генерацијата 2010, која успеа да освои два златни и еден сребен медал од учествата на турнирите. Во детската […]
07/15/2020

(Фотогалерија) Победа на првиот контролен меч за генерација 2009 на ФК Кул

Генерацијата 2009 предводена од Ѓорѓија Нешовски го имаше првиот контролен натпревар. Нашите млади надежи беа подобри од екипата на Скупи, меч кој се одигра на теренот […]