Уредник ФК Кул

09/03/2020

(ВИДЕО) Најинтересните моменти и головите од триумфот на генерација 2006 против Њу Старс

Генерацијата 2006 на Кул успеа да слави на контролен натпревар против екипата на Њу Старс. Мечот кој се одигра на „Цементарница“ го добија нашите млади надежи […]
09/02/2020

(Фотогалерија) Триумф за генерација 2006 на пријателскиот меч против Њу Старс

Генерацијата 2006 на ФК Кул стигна до победа на контролниот меч против екипата на Њу Старс. Дуелот кој се одигра на „Цементарница“ заврши во наша корист, […]
09/02/2020

Успешна контрола за повозрасните петлиња, совладан Њу Старс со голови во вториот дел

Нашиот клуб продолжува со одигрување на контролни натпревари, а активна во текот на вчерашниот ден беше генерацијата 2006 на ФК Кул. На теренот на „Цементарница“ гостуваше […]
09/01/2020

Во петок контролни дуели за пионерите и младинците против екипата на Тетекс

Во петок ( 04.09) не очекуваат контролни натпревари во пресрет на новата натпреварувачка сезона. Активни ќе бидеме со пионерите и младинците, кои ќе одиграат мечеви против […]