Уредник ФК Кул

10/25/2020

Младинскиот состав на КУЛ загуби во првото коло од екипата на Скопје

Младинците на Кул го загубија првиот натпревар сезонава, откако денес на теренот во Нова Колонија загубија од екипата на Скопје, која триумфираше со резултат 2:0 (1:0) […]
10/25/2020

Голема победа за кадетите на КУЛ, Здравески и Ѓорѓиевски донесоа три бода во дуелот со ФК Скопје

Кадетите на ФК Кул стигнаа до голема победа на стартот од новата натпреварувачка сезона. Денес на теренот во Нова Колонија, нашите млади надежи гостуваа кај тимот […]
10/25/2020

(Фотогалерија) Пионерите убедливи со ФК Скопје

Вчера на  Цементарница, момците на Нурединоски, пионерите  на ФК КУЛ успеаа да дојдат до висока победа во дуелот со тимот на ФК Скопје. Победата во ова 1.коло […]
10/24/2020

Пораз за повозрасните петлиња на пријателскиот натпревар против екипата на Македонија Ѓ.П

Генерацијата 2006 на ФК КУЛ попладнево во Ѓорче одигра пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П. Подобар беше домашниот тим, кој славеше победа со резултат 4:2. […]