Уредник ФК Кул

10/23/2020

Термини за пријателските натпревари на ФК КУЛ кои ќе се одиграат во сабота

Претстојниов викенд, неколку генерации на ФК Кул ќе одиграат контролни натпревари со други противници, а неколку ќе имаат меѓусебни пријателски дуели. Сите натпревари ќе бидат одиграни […]
10/23/2020

Пионерските екипи домаќини на ФК Скопје, кадетите и младинците гостуваат во рамките на 1.коло

За претстојниов викенд е предвиден стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските лиги. Четири екипи на ФК Кул ќе се натпреваруваат во втората лига, а прв […]
10/21/2020

Стефан Здравески: Задоволен сум од игрите на нашиот тим, да бидеш капитен значи да си лидер и да го даваш максимумот на секој натпревар

Следното интервју кое можете да го прочитате на нашиот веб сајт е со капитенот на кадетите на ФК Кул. Се работи за Стефан Здравески кој веќе […]
10/20/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2011 доминираше на мечот со Дрим тим

Викнедов, ФК КУЛ генерација 2011 го победи тимот на ФК Дрим Тим. На мечот на кој бевме домаќини на теренот на Локомотива победивме со високи 7-2 […]