Уредник ФК Кул

04/16/2022

Кадетите и младинците без бодови на гостувањето кај Академија Пандев

Кадетите и младинците на Кул денес гостуваа во Струмица кај екипата на Академија Пандев, на натпреварите од 19.коло. На двата натпревари како победник излезе домашниот тим. […]
04/16/2022

Повозрасните петлиња на Кул поразени од Шкендија

Повозрасните петлиња на Кул се поразени на натпревар од 4.коло во Регионалната Скопска Лига. На Цементарница нашите млади надежи загубија од екипата на Шкендија со резултат […]
04/16/2022

Без победник на натпреварот во Регионалната Скопска Лига, Кул и Шкендија одиграа без голови, кај генерација 2008

Денес на Цементарница во рамките на 4.коло од Регионалната Скопска Лига, генерацијата 2008 за противник ја имаше екипата на Шкендија. Натпреварот заврши без победник и голови, […]
04/15/2022

КУЛ на мегдан со Академија Пандев, на програмата е 19.коло

Во рамките на 19.коло во младинската Супер лига, нашиот клуб за противник ќе ја има екипата на Академија Пандев. Во сабота (16.04) патуваме за Струмица каде […]