Уредник ФК Кул

12/26/2020

Генерација 2010 на ФК КУЛ подобра од екипата на Рудар Јуниор

Во текот на вчерашниот ден, гостин на нашиот клуб беше екипата на Рудар Јуниор од Пробиштип, со која одигравме два контролни натпревари. Генерацијата 2010 на Владимир […]
12/24/2020

Преглед на есенскиот дел од сезоната за кадетите и младинците

Правиме преглед на полусезоната за кадетите и младинците на Кул. Двете екипи одиграа по шест натпревари, кадетите завршија на првото место, додека младинците се сместени на […]
12/20/2020

Митревски, Бундалески и Богданоски добија повик за националната репрезентација до 16 години која ќе одработи тренинг камп во Дојран

Задоволство ни е да соопштиме дека тројца членови на нашиот клуб добија повик во националната репрезентација. Се работи за зимскиот камп во Дојран на Македонската селекција […]
12/18/2020

Распоред на пријателски натпревари за претстојниов викенд

Контролни натпревари кои се закажани за претстојниов викенд: Распоред на натпревари за сабота (19.12) кои ќе се одиграат во Балонот во Кисела Вода Генерација 2008: ФК […]