Уредник ФК Кул

10/15/2022

Гостување без бодови за кадетите и младинците во Битола

  Денес, ФК КУЛ со кадетската и младинската екипа гостуваше во Битола во рамки на 5.рунда од суперлигашката конкуренција. Кадетите на гостувањето кај екипата на Пелистер […]
10/15/2022

Нова убедлива победа за помладите „петлиња“ на Кул, избраниците на Арсовски беа подобри од Партизан Фудбал Кидс

Генерацијата 2009 стигна до третата последователна победа сезонава во Регионалната Скопска Лига за помлади петлиња. Нашите млади надежи на Цементарница со резултат 6:0 беа подобри од […]
10/14/2022

Нов викенд исполнет со натпревари во Детската Лига на ФФМ

Нов викенд исполнет со натпревари во Детската Лига на ФФМ. Нови противници за нашите екипи кои ќе се надигруваат на терените на ФФМ. Распоред на натпревари […]
10/13/2022

Кул против Пелистер, на натпреварите од 5.коло во Супер Лигата

Претстојниов викенд ќе продолжат натпреварите од 5.коло во Супер Лигата, во кое се среќаваме со екипата на Пелистер. Кадетите и младинците во сабота (15.10) ќе гостуваат […]