Уредник ФК Кул

11/27/2020

Контролни натпревари за младите надежи на ФК Кул кои се закажани за претстојниов викенд

Претстојниов викенд се закажани нови пријателски натпревари за младите надежи на Кул. Распоред на натпревари за сабота (28.11) кои ќе се одиграат во балонот во Кисела […]
11/26/2020

Кадетите и младинците на Кул ги завршија настапите во Купот

Денес на теренот со вештачка трева во Ѓорче, своите натпревари од 1/8 финалето во Купот ги одиграа кадетите и младинците на Кул против екипата на Македонија […]
11/26/2020

(Фотогалерија) Со победата над Македонија Ѓ.П, пом.пионери ќе играат во 1/4 финалето на Купот

Во рамките на 1/8 финалето од Купот на Македонија, помладите пионери на Кул убедливо ја победија екипата на Македонија Ѓ.П со резултат 7:0 (2:0). Заслужен триумф […]
11/26/2020

(Фотогалерија) Куп 1/8 финале: Кул – Македонија Ѓ.П (пионери)

Пионерите на Кул го одиграа својот осмина-финален натпревар од Купот на Македонија. Иако бевме елиминирани нашите момци до крајот го намачија суперлигашот, тимот на Македонија Ѓ.П. […]