Уредник ФК Кул

11/12/2020

Пионерските екипи се домаќини на Лабуништа 2011 Тетово, кадетите и младинците гостуваат во Тетово

За претстојниов викенд е закажано 3.коло во младинските лиги. Екипата на Лабуништа 2011 Тетово е следен противник за нашите генерации. Одредени се термините на одигрување на […]
11/11/2020

(ТАБЕЛИ) Пом.пионери и кадетите се лидери во лигата

После две одиграни кола во младинските лиги, ги имаме табелите во сите четири категории. Помладите пионери и кадетите на Кул се наоѓаат на врвот на табелата […]
11/10/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ одигра реми со Струга ТЛ на младинската средба

Младинците на ФК КУЛ, викендов беа домаќини на ФК Струга ТЛ на „Цементарница“. Овој дуел заврши реми со резултат 1:1 (1:0). Извештај од мечот може да […]
11/10/2020

Екипите на Кул освоија 7 бодови во дуелите со Струга ТЛ, комплетни резултати од 2.коло во сите младински лиги

Изминатиов викенд се одигра 2.коло во младинските лиги, екипите на Кул освоија 7 бодови во дуелите со екипата на Струга Трим Лум. Победи забележаа помладите пионери […]