Уредник ФК Кул

07/12/2020

ФК Кул со генерацијата 2006 одигра пријателски меч против екипата на Скупи

Некомплетната генерација 2006 на ФК Кул денес го одигра својот прв контролен натпревар. На теренот на Локомотива во населбата Карпош 3, имавме пријателски натпревар со екипата […]
07/12/2020

Марко Блажовски: Лојалноста и успесите беа пресудни моменти при одлуката да останам во Кул

Следното наше интервју е со играч кој е дел од генерацијата 2007, екипа која во новата сезона ќе дебитира во рамките на регионалната-скопска лига за помлади […]
07/12/2020

(Фотогалерија) Пријателски натпревари за ФК Кул генерација 2010 и 2011 против Биџо

Во текот на вчерашниот ден две наши генерации ги одиграа првите контролни натпревари. На теренот на Локомотива, генерациите 2010 и 2011 се сретнаа со екипата на […]
07/11/2020

(ФОТО) Генерациите 2010 и 2011 одиграа контролни натпревари со екипата на Биџо

Денес на теренот на Локомотива ги одигравме првите контролни натпревари. Активни бевме со генерациите 2010 и 2011 кои за противник ја имаа екипата на Биџо од […]