Уредник ФК Кул

12/01/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2007 одигра пријателски дуел со Гостивар

Викендов на стадионот „Локомотива“ пријателски натпревар одиграа нашиот ФК КУЛ и ФК Гостивар. Овој дуел за момци од генерација 2007 заврши со победа на гостинот со […]
12/01/2020

Во среда на „Цементарница“ пом.пионери на Кул го играат дуелот од 1/4 финалето на Купот против Победа

Во среда (02.11) ќе се одигра натпреварот од 1/4 финалето на Купот за помладите пионери. На „Цементарница“ екипата на Кул е домаќин на Победа од Прилеп. […]
12/01/2020

(ТАБЕЛИ) Младинските екипи на Кул се лидери во секоја категорија

После одигрување на 5.коло во младинските лиги, четири генерации на Кул се наоѓаат на првото место во сите возрасни категории. Во продолжение можете да ги погледнете […]
11/30/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2008 и 2011 гостуваа во Куманово

ФК КУЛ овој викенд гостуваше во Куманово со генерациите 2008 и 2011. На контролните натпревари против ФК Куманово,  повозрасните наши членови дојдоа до реми 2-2, помалите […]