Уредник ФК Кул

05/07/2022

Девојките на КУЛ ја задржаа лидерската позиција, после денешната победа против Билјанини Извори

Сениорската женска екипа на Кул стигна до уште една голема победа, која ги носи блиску до пласман во најсилната женска фудбалска лига. Денес на Цементарница нашите […]
05/07/2022

Генерацијата 2007 подобра од Шкупи, на натпревар од Регионалната Скопска Лига

Генерацијата 2007 успеа да го победи Шкупи, на натпревар од Регионалната Скопска Лига. Денес на Цементарница нашите повозрасни „петлиња“ беа подобри од Шкупи, триумфирајќи со резултат […]
05/06/2022

КУЛ домаќин на Шкупи, на натпревари од 6.коло во Регионалната Скопска Лига

Во рамките на 6.коло во Регионалната Скопска Лига, противник за нашите генерации 2007 и 2008 ќе биде екипата на Шкупи. Натпреварите ќе се одиграат на Цементарница […]
05/06/2022

Нови натпревари во Детската лига за нашите „петлиња“

За претстојниов викенд ни следи ново коло во рамките на Детската Лига. На терените на ФФМ ќе бидеме активни со сите генерации, во продолжение погледнете го […]