Уредник ФК Кул

12/02/2022

Супер 10.коло за КУЛ, три победи и еден пораз на натпреварите со Шкендија

Кул имаше одлично коло во Супер Лигата. Изминативе два дена го одигравме вонредното 10.коло во кое се сретнавме со екипата на Шкендија. Нашиот клуб освои вкупно […]
12/01/2022

Голем триумф за пионерите, Шкендија без бодови замина од Цементарница

На натпревар со два црвени картони и два досудени пенали, нашите пионери на крајот успеаа да излезат како победници на натпреварот од 10.коло во Супер Лигата […]
12/01/2022

„Падна“ лидерот во лигата, помладите пионери подобри од Шкендија, Стефановски и Карчев донесоа три бода

Денес на Цементарница, натпревар од вонредното 10.коло против екипата на Шкендија одиграа помладите пионери, кои славеа со резултат 2:0 (1:0). Избраниците на Стојан Тодоровски покажаа повеќе […]
12/01/2022

Кул против Милано, во рамките на 10.коло на Регионалната Лига

Во рамките на 10.коло во Регионалната Скопска Лига, генерациите 2008 и 2009 се домаќини на екипата на Милано од Куманово. Натпреварите со овој противник се закажани […]