Уредник ФК Кул

07/05/2020

(Фотогалерија) Помладите пионери ја стартуваа „мисијата“ пласман во првата супер лига

Генерацијата 2005 во новата натпреварувачка сезона ќе дебитира во рамките на втората помлада пионерска лига. Ова ќе биде нов предизвик за оваа надежна генерација, која пред […]
07/04/2020

ФК Кул стартуваше со тренинзи и со генерацијата 2009 (ФОТО)

Фудбалската школа Кул започна со тренинзи и со генерацијата на играчи кои се родени 2009 година. После подолга пауза се враќаме на терените и очекуваме постепено […]
07/04/2020

(Фотогалерија) Повозрасните петлиња предводени од Цветковски под полна пареа го одработија вчерашниот тренинг

Генерацијата 2006 која во новата сезона ќе се натпреварува во регионалната-скопска лига за повозрасни петлиња, стартуваше со тренинзи и подготовки. Вчерашниот тренинг наместо на теренот на […]
07/04/2020

(ФОТО) Голманско загревање со Андреј Ројчинов и Мартин Цветковски

Андреј Ројчинов (2003) и Мартин Цветковски (2004) се дел од нашиот клуб. Тие се задолжени д аго чуваат својот гол, работа која воопшто не е лесна. […]