Уредник ФК Кул

06/21/2020

Ретроспектива на сезоната 2017/18, „бронзените“ момчиња од генерација 2005 во малото финале со фудбалска „лекција“ за Шкендија

Се ближи периодот кога ќе го прославиме својот 13.роденден, а преку нашиот веб сајт покрај новите актуелности поврзани со клубот, ќе ве известуваме и за настапите […]
06/21/2020

Дури 24 играчи се запишаа во листата на стрелци кај пионерите, а на врвот се најде Стефан Здравески

Пионерите на ФК Кул имаа успешна дебитантска сезона во рамките на третата пионерска лига. Иако натпреварувачката сезона 2019/20 не го дочека својот крај, сепак, нашата генерација […]
06/20/2020

Даниел Васиќ: Во ФК Кул се чувствуваме како едно големо семејство, еден ден би сакал со мојот клуб да играме во ПМФЛ

Прв пат минатата година успеавме со една наша генерација да го подигнеме трофејот во Купот на Македонија. Овој успех го направивме со генерацијата 2005 која минатата […]
06/19/2020

Ретроспектива на сезоната 2018/19 во детската лига, две генерации на ФК Кул се закитија со медали на завршниот турнир

Натпреварувачката сезона 2019/20 во детската фудбалска лига не го дочека својот крај. Пандемијата со корона вирусот ги спречи дечињата да ги искажат своите квалитети до крај […]